2013. gada jaunumi

Šobrīd ārā ir īsts tauriņu laiks – gandrīz katra diena atnes pa kādai jaunai lidot sākušai sugai. Un tauriņu medības var sākties… Šogad jau ir sabildētas bildes, ar ko papildināt mājas lapu.
Tā nu klāt nākuši trīs jauni tauriņi: Purva sīksamtenis – par cik tauriņš mīt purvā, tad nav viegli tam izskraidīt pakaļ un tik pie labām bildēm, bet dažus tīri ciešamus un rādāmus kadrus ieguvu.
purva_siks_2
Otra suga ir Mauragu pļavraibenis. Tauriņu līdz šim nekad nebiju redzējusi, tāpēc braucām meklēt to uz Uģa Piterāna atklāto sugas atradni pie Dārziņu stacijas. Paveicās un dažus tauriņus arī satikām.
mauragu
Trešā suga –Sūreņu raibenis. Jāsaka gan, ka šis tauriņš bildēts Igaunijā, lai arī tikai četru kilometru attālumā no Latvijas robežas. Jūnija sākumā devāmies meklēt to uz Ziemeļu purviem, bet nezinātājiem purvi izrādījās pārāk nepieejami, bet vietā, kurā piekļuvām purvam, šo tauriņu starp Agrajiem purvraibeņiem diemžēl sazīmēt neizdevās. Tāpēc turpinājām ceļu uz ziemeļiem un pie brāļiem igauņiem atradām to mierīgi barojamies purva takas maliņā. Nākamais solis – tomēr sastapt to arī kādā Latvijas purvā.
surenu

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: