Latgales ekspedīcija

Bruņojušies ar aptuvenām norādēm, kur meklējami retie Latgales tauriņi, 11.07.2013. devāmies tālajā ceļā. Tā kā vairākas retas tauriņu sugas sastopamas tikai Latgalē, tad nekas cits neatliek kā doties tās meklēt. Atzīšos, ka pirmo reizi devos apskatīt šo Latvijas pusi. Sākām ar Grebļa kalnu – vienīgo Esparsešu zilenīša atradni. Riskējām dodoties to meklēt jūlija sākumā, jo parasti tauriņš sāk lidot ap jūlija vidu. Gaidīto Smiltāja esparsetes ziedu lauku vietā atradām tikai nelielu skaitu kautrīgi paslēpušos ziedus, bet mums par prieku saulē aktīvi lidinājās arī divi Esparsešu zilenīša tēviņi. Pat lidojumā bija skaidrs, ka tas ir kāds īpašs un iepriekš neredzēts tauriņš. Tie bija tik kustīgi, ka šķita, ka tos nofotografēt nebūs iespējams, bet pateicoties mākoņa radītajai ēnai, tauriņš beidzot nosēdās un ļāva sevi fotografēt, diemžēl gan tikai no sāniem, nerādot sudrabaini zilo spārnu virspusīti. Tā kā plānā bija vēl citu vietu apskate, tad ilgāk neuzkavējāmies. Būs iemesls vēl kādu reizi tur atgriezties.
esparsesu_1
Nākamā veiksme mūs gaidīja Daugavpils apkārtnē sausā priežu mežā. Lai arī patērējām laiku un spēkus īstās vietas atrašanai, prieks par Ceļteku pļavraibeņa atrašanu bija milzīgs.
celteku
Bet tas dubultojās, kad turpat blakus necerēti atradām arī Lielo samteni. Pirms gadiem, vēl nezinot, ka Lielais samtenis sastopams tikai Latvijas D, katrs Parastais silsamtenis šķita aizdomīgs. Tad šoreiz pa īstam ieraugot Lielo samteni, uzreiz bija skaidrs, ka tas ir kas jauns un neredzēts – mans 96 Latvijā fotografētais dienastauriņš.
lielais_samtenis_1

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: